Wniosek o kredyt hipoteczny

Wniosek o kredyt hipoteczny

Nie da się ukryć, że obecnie kredyt hipoteczny nie ma sobie równych, jeśli chodzi o najlepszy i najszybszy sposób sfinalizowania budowy domu lub zakupu wymarzonego mieszkania. Ponieważ okres spłaty jest bardzo długi, a zabezpieczeniem jest wpisanie nieruchomości do ksiąg wieczystych banków, kredyt hipoteczny nie ma sobie równego konkurenta, jeśli chodzi o opłacalność. Warto się o niego ubiegać, jeśli myślimy o własnym kącie oraz chcielibyśmy w przyszłości powiększyć rodzinę.

Polecamy także:

 -> Najtańsze kredyty mieszkaniowe. Ponad 30 banków w 1 miejscu! 

———————————————————————————————————————————-

Wniosek o kredyt hipoteczny

Wniosek o kredyt hipoteczny

Oto kilka kroków, które przybliżą nas do kredytu hipotecznego:

1. Przygotowanie się do kwestii formalnych

Zanim wypełnimy ostateczny wniosek o kredyt hipoteczny czeka nas dosyć długa droga, jeśli chodzi o zbieranie wszystkich niezbędnych dokumentów oraz ich wypełnianie. Przede wszystkim będziemy musieli udowodnić naszą zdolność kredytową, a więc będziemy potrzebować zaświadczenia z pracy o zarobkach, rodzaju zatrudnienia, stażu pracy, zarobkach współmałżonka, posiadanego majątku oraz innych rodzajów dochodów.

2. Wybieramy nieruchomość

Ten punkt należy do tych przyjemnych. W tym momencie spełniamy swoje marzenia i albo poszukujemy nieruchomości do kupna lub wybieramy projekt domu i sporządzamy jego kosztorys.

3. Składamy wniosek o kredyt hipoteczny w banku

W tym kroku dostarczamy do wybranych przez nas banków, wszystkie dokumenty jakich one wymagają, wnioski oraz resztę dokumentów wymienionych w punkcie pierwszym.

4. Czkamy na decyzję banku

Tutaj bank weryfikuje wszystkie dokumenty jakie mu przedstawiliśmy i je ocenia zanim wyda werdykt na temat naszego wniosku o kredyt hipoteczny. Sprawdza także nieruchomość o jaką się staramy lub kosztorys jaki dostarczyliśmy.

5. Pozytywna/negatywna decyzja

W przypadku pozytywnej decyzji, bank przyznaje nam kredyt hipoteczny i możemy już z pełnym portfelem przystąpić do realizacji naszych marzeń. Jeśli odpowiedź była negatywna powinniśmy popracować nad naszym wnioskiem oraz spróbować jeszcze raz w innym banku.

 Oto kilka przykładowych pytań, jakie zadają osoby starające się o kredyt hipoteczny:

1. Nie mam zony/męża czy dostanę kredyt hipoteczny?

Jeśli nie posiadasz partnera życiowego, a chciałbyś składać wniosek o kredyt hipoteczny, Twoje szanse nie są jeszcze przesądzone. Wystarczy, że przedstawisz bankowi wiarygodną zdolność kredytową oraz posiadasz spory wkład własny, a Twoje szanse znacznie wzrosną.

2. Czy warto brać kredyt hipoteczny w walucie obcej?

Branie kredytów, a zwłaszcza kredytów hipotecznych w walucie innej niż się zarabia jest wysoko niewskazane.

3. Czy mogę wziąć kredyt hipoteczny na otwarcie własnego gabinetu?

Tak, jak najbardziej istnieją na rynku firmowe kredyty hipoteczne, jeśli jednak dopiero zaczynasz swoją działalność i nie masz pozytywnej historii możesz mieć problemy z jego uzyskaniem.

A jakie problemy najczęściej napotykają osoby ubiegające się o kredyt hipoteczny?

Najpoważniejszym problem, a zarazem przeszkoda dla osób starających się o kredyt hipoteczny jest przede wszystkim wiarygodność kredytowa. Najlepiej dla banku, jeśli o kredyt stara się małżeństwo zatrudnione na czas nieokreślony. Ponadto, bank przyznając nam kredyt hipoteczny wymaga od nas wykupienia w tym samym czasie innych produktów finansowych takich jak np. ubezpieczenie, w tym ubezpieczenie na kredyt.

W razie problemów sprawdź forum kredyt hipoteczny

Tags: , ,


Zobacz także:
 • Ciekawe banki online: co je wyróżnia?
 • Najlepsze banki online: co je wyróżnia?
 • Problemy z wnioskiem kredytowym – kredyt hipoteczny
 • Wniosek o kredyt samochodowy
 • Wniosek o kredyt konsolidacyjny zabezpieczony
 • środa, Styczeń 25th, 2012 rozmaitości

  5 komentarzy to Wniosek o kredyt hipoteczny

  1. wniosek o kredyt hipoteczny to teraz piękna męka. Niedość, że nie są dostepne kredyty mieszkniowe w walucie to jeszcze procedura akceptacji wniosku kredytowego długa i upierdliwa.

  2. Marek on Luty 13th, 2012
  3. mój wniosek kredytowy, złożony w mbanku w grudniu dosyć szybko został zaakceptowany bo już z w połowie stycznia. Przy wniosku kredytowym dużo zależy od doradcy bankowego albo tego pracującego w Openie albo Expanderze.

  4. Natalia on Luty 13th, 2012
  5. jak doradca bankowy to od razu przy wniosku wciskanie konta, karty i funduszy inwestycyjnych. O mało abym nie wdepnął w fundusze, a ja tylko przyszedłem złożyć wniosek kredytowy o kredyt mieszkaniowy.

  6. Albert on Luty 13th, 2012
  7. A ja mam pytanie, do ilu lat moge splacac kredyt hipoteczny?

  8. Carnage on Luty 23rd, 2012
  9. @Carnage
   najczesciej nie mozesz miec wiecej niz 85 lat, ale to wszystko zalezy indywidualnie od banku.
   Pozdrawiam.

  10. bartoszZ on Luty 23rd, 2012

  Dodaj komentarz

  Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.


  Znajdziemy tani kredyt

  wypełnij pola