Wniosek o kredyt gotówkowy

Wniosek o kredyt gotówkowy

 Złożenie wniosku o kredyt gotówkowy to jeden z ostatnich etapów, aby dostać swój wymarzony kredyt. Ostatnimi czasy widać pozytywny trend wśród banków, które umożliwiają wypełnienie takiego wniosku za pomocą formularza online. Po złożeniu takiego wniosku pozostają nam jedynie do załatwienia formalności z bankiem, jednak do nich także warto się przygotować i odpowiednio uporządkować swoje finanse. Przede wszystkim warto zadbać o przedstawienie swoich dochodów netto oraz rodzaju zatrudnienia. Jeśli chodzi o kredyt gotówkowy, najlepiej posiadać umowę o pracę na czas nieokreślony.

 

Wniosek o kredyt gotówkowy

Wniosek o kredyt gotówkowy

 

Przy składaniu wniosku o kredyt gotówkowy, ogromne znacznie ma:

1. Twoja historia kredytowa

Tutaj wszystko będzie się rozgrywać w oparciu o Twoją historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej, w skrócie BIK. BIK posiada wszystkie informacje na temat zobowiązań jakie udało Ci się zaciągnąć do tej pory oraz dotrzymywania terminów ich spłat. Przed złożeniem wniosku o kredyt gotówkowy, warto postarać się o kilka mniejszych pożyczek, aby uwiarygodnić swoją osobę w aktach biura i móc liczyć na pozytywną odpowiedź ze strony banku.

2. Dochody netto

Jest to punkt od którego każdy bank zaczyna ocenę swojego potencjalnego kredytobiorcę. Z racji tego, że mamy niewielki wpływ na to, aby nagle zacząć więcej zarabiać możemy jedynie postaram się o to, aby zlikwidować nasze zobowiązania i tym samym podnieść swoją ocenę. W tym przypadku warto pozbyć się swojej karty kredytowej oraz ustanowić limit na koncie, ponieważ bank przy weryfikowaniu naszego wniosku o kredyt gotówkowy  może odjąć od naszych miesięcznych dochodów kwotę na jaką możemy się zadłużyć.

3. Szczegóły kredytu

W tym punkcie musimy zdecydować się nad rodzajem rat oraz okresem spłaty naszego kredytu gotówkowego. Im dłużej zamierzamy oddawać pieniądze bankowi, tym większe szanse, że nas wniosek dostanie akredytację. Podobnie jest, jeśli chodzi o rodzaj rat. Jeśli zdecydujemy się na raty malejące przez dłuższy okres, a nie równe, automatycznie stajemy się bardziej wiarygodni w oczach banku.

Najczęściej zadawane pytania, które zadają osoby składające wniosek o kredyt gotówkowy:

1.Kto może się ubiegać o kredyt gotówkowy?

Odp.: Wniosek o kredyt gotówkowy może składać każdy, kto wykaże miesięczne stałe dochody z tytułu zatrudnienia na umowę o prace na czas określony lub nieokreślony lub jeśli prowadzi działalność gospodarczą.

2.Czy opłaca się ubezpieczyć kredyt gotówkowy?

Odp.: Dzięki ubezpieczaniu swojego kredytu gotówkowego, kredytobiorca może czuć się bezpiecznie w razie, gdy straci prace lub zdarzy mu się nieszczęśliwy wypadek. Ubezpieczenie kredytu gotówkowe znacznie zwiększa naszą wiarygodność przy staraniu się o kredyt oraz upraszcza całą procedurę.

3. Na co mogę wydać pieniądze z kredytu gotówkowego?

Kredyt gotówkowy może zostać zrealizowany na jakikolwiek cel konsumpcyjny.

Z jakimi problemami mogą spotkać się osoby wypełniające wniosek o kredyt gotówkowy?

Podczas przygotowywania i wypełniania wniosku o kredyt gotówkowy, klienci banków najczęściej zapominają o wpisaniu wszystkich swoich danych osobowych lub robią to niedokładnie, błędnie sądząc, że nie ma to żadnego znaczenia.  Warto więc zawczasu przygotować wszystkie odpowiednie dokumenty i podejść do tego z należytą dokładnością.

Tu sprawdzisz najtańsze kredyty gotówkowe!  Porównaj i zamów online

Tags: ,


Zobacz także:
 • Problemy z wnioskiem kredytowym – kredyt gotówkowy
 • Wniosek o kredyt gotówkowy mBank
 • Wniosek o konto osobiste
 • Wniosek o kredyt samochodowy
 • Wniosek o kredyt konsolidacyjny zabezpieczony
 • środa, Styczeń 25th, 2012 rozmaitości

  5 komentarzy to Wniosek o kredyt gotówkowy

  1. Witam.
   Mam do Panów Redaktorów takie pytanie. Otóż czy mogę się spodziewać problemów ze strony banku, jeśli planuję wziąć kredyt na 6 tys, a mam już jeden na 8 tys. na 5 lat i go spłacam po 200 zł miesięcznie. Poradźcie mi coś proszę.

  2. Hubert on Luty 23rd, 2012
  3. Dobre pytanie podepne sie bo jest w podobnej sytuacji, tyle ze planuje wziac kredyt samochodowy.

  4. Michał on Luty 23rd, 2012
  5. Witam.
   Nie powinno być większych problemów, jeśli chodzi o pierwszy przypadek.
   W drugim ceasie wszystko zależy od wartości samochodu no i pewnie wtedy też wartość kredytu wzrośnie.

  6. admin on Luty 23rd, 2012
  7. A jak mam już kredyt samochdowy i chce jeszcze wziąć hipoteczny to co radzicie, lepeij najpierw splacic jeden czy moze nie patrzec na to i starac sie o hipoteczny?
   Pozdrawiam.

  8. Lolo on Luty 23rd, 2012
  9. Witaj.
   Może zastanów się nad konsolidacją kredytów jeśli Ci zależy na czasie, a jak nie to rzeczywiście lepiej najpierw spłacić jeden a potem starać się o drugi.

  10. admin on Luty 23rd, 2012

  Dodaj komentarz

  Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.


  Znajdziemy tani kredyt

  wypełnij pola