Wniosek o kredyt konsolidacyjny zabezpieczony

Wniosek o kredyt konsolidacyjny zabezpieczony

Po raz kolejny będziemy omawiać kredyt konsolidacyjny, jednak tym razem skupimy się na tym jak go można zabezpieczyć. Przypomnijmy, że konsolidacja naszych zobowiązań wobec banków, może, aczkolwiek nie musi wpłynąć na obniżenie oprocentowania rat. Wybierając kredyt konsolidacyjny zabezpieczone możemy dodatkowo wydłużyć nasz okres spłacania.

Wniosek o kredyt konsolidacyjny zabezpieczony

Wniosek o kredyt konsolidacyjny zabezpieczony

 

Jakie kroki podjąć, aby ubiegać się o kredyt konsolidacyjny zabezpieczony?

1. Przygotuj odpowiednie dokumenty

Złóż wniosek o kredyt konsolidacyjny zabezpieczony, zdobądź odpis z Księgi wieczystej oraz zgodę współwłaściciela (jeśli takowy jest).

2. Wybierz ofertę banku

Decydując się na kredyt konsolidacyjny zabezpieczony, jako gwarant spłaty długu stawiamy nasz dom lub mieszkanie, dlatego warto zastanowić się i dobrze wybrać odpowiednią ofertę banku przed podpisaniem umowy.

3. Podpisz stosowne dokumenty

Jeśli Twój wniosek o kredyt konsolidacyjny został zaakceptowany przez bank, nie pozostaje nic innego jak dokonać podpisu umowy i dzięki temu znacznie uprościć swoje spłaty zobowiązań.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na nie, jeśli chodzi o wniosek o kredyt konsolidacyjny zabezpieczony:

1. Jakie występują formy zabezpieczenia kredytu konsolidacyjnego?

Odp.: Obecnie na rynku występują dwie możliwości zabezpieczenia kredytu konsolidacyjnego. Pierwszą z nich i najczęściej stosowaną jest hipoteczny kredyt konsolidacyjny, w którym ustanawiamy naszą hipotekę jako formę zabezpieczenia. Drugim sposobem konsolidacji, jest kredyt konsolidacyjny gotówkowy, bez udziału zabezpieczenia hipotecznego. W tym przypadku banki nie wymagają od nas zabezpieczenia w formie hipoteki, jednak należy się liczyć z tym, że oprocentowanie takiego kredytu będzie relatywnie wyższe.

2. Mam kilka lokat terminowych, czy mogą one posłużyć jako zabezpieczenie mojego kredytu konsolidacyjnego?

Odp.: Stosowanie lokat terminowych jako zabezpieczenia kredytów konsolidacyjnych jest dosyć nową formą zabezpieczenia, jednakże banki coraz częściej zgadzają się na taką formę gwarancji.

3. Co zyskujemy przy kredycie konsolidacyjnym zabezpieczonym hipoteka?

Odp.:Jedną z podstawowych kwestii jest znaczne uproszczenie spłaty naszych zobowiązań, co więcej nasz okres spłaty znacznie się wydłuża, a ponieważ jako zabezpieczenie naszego kredytu wybraliśmy hipotekę jest on znacznie mniej oprocentowany.

Na co trzeba uważać oraz jakie problemy mogą spotkać osoby starające się o kredyt konsolidacyjny zabezpieczony?

Często ubiegając się o kredyt konsolidacyjny zabezpieczony musimy przygotować wiele ważnych dokumentów oraz zgodzić się na inne produkty finansowe banku. Dodatkowo więc będziemy musieli zapłacić za: ustanowienie hipoteki, wypis z Księgi Wieczystej, ubezpieczenie pomostowe czy też ustanowienie hipoteki.

 

Tags: , , ,


Zobacz także:
 • Wniosek o kredyt samochodowy
 • Wniosek o kredyt konsolidacyjny
 • Kredyty konsolidacyjne kiedy trzeba skorzystac.
 • Konsolidacja kiedy trzeba skorzystac.
 • Ciekawe banki online: co je wyróżnia?
 • czwartek, Styczeń 26th, 2012 rozmaitości

  Brak komentarzy.

  Dodaj komentarz

  Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.


  Znajdziemy tani kredyt

  wypełnij pola