Wniosek o kartę kredytową

Wniosek o kartę kredytową

Karta kredytowa, jest tym samym czym karta płatnicza, jednak wydawana z przyznanym limitem kredytowym przez bank. Ubiegać się o kartę kredytową nie musimy w tym samym banku, w którym posiadamy nasze konto osobiste. Przy kartach kredytowych istnieje coś takiego jak „grace period” to tak zwany okres, bezodsetkowy, w którym klient może spłacić należne zobowiązania. Jeśli nawet uda mu się w tym okresie spłacić powiedzmy 99%, lecz nie wszystko to i tak po upływie terminu odsetki będą naliczane od całej kwoty jaką wyniosło zadłużenie.

 

Wniosek o kartę kredytową

Wniosek o kartę kredytową

Co należy zrobić, aby dostać kartę kredytową?

1. Należy zwrócić uwagę na limity konta

Ponieważ większość banków stara się maksymalnie uprościć składanie wniosków o kartę kredytową, trzeba dokładnie przyjrzeć się polityce banku i sprawdzić w jakich momentach, od jakich kwot i po jakim czasie zacznie nam by naliczane oprocentowanie.

2. Składanie wniosku o kartę kredytową

Do składanego wniosku o kartę kredytową należy zawrzeć takie dokumenty jak informacja o posiadanym majątku, nieruchomościach oraz inwestycjach.

3. Weryfikacja naszej osoby przez bank

—————————————————————————————–
Najtańsza karta kredytowa na rynku. Zobacz!
—————————————————————————————–

Jeśli bank zweryfikuje naszą osobę jako godną posiadania karty kredytowej, w ciągu dwóch – trzech tygodni dostaniemy dwa oddzielne listy, jeden z kartą a drugi z kodem PIN. Czas ten może ulec zmianie w zależności od rodzaju karty o jaką się ubiegamy. Pragnący złotej karty kredytowej będą czekać zdecydowanie krócej.

Pytania i odpowiedzi, najczęściej zadawane przez osoby starające się o wydanie karty kredytowej:

1. Kiedy zostanie naliczona prowizja za skorzystanie z karty kredytowej?

Odp.: Podczas robienia zakupów w sklepach kartą kredytową, nie zostanie naliczona nam dodatkowa prowizja. Może się jednak ona pojawić podczas korzystania z bankomatów.

2. Czy jeśli mam kartę kredytową, lecz jej nie używam to wpływa to w jakiś sposób na moją zdolność kredytową?

Odp.: Tak. Do momentu w którym nie zrezygnujesz z karty kredytowej, będzie widniała o tym informacja w Biurze Informacji Kredytowej.

3. Czy mogę zmienić limity karty, nawet po jej wydaniu?

Odp.: Tak, w celu zmiany limitów na posiadanej karcie kredytowej, skontaktuj się ze swoim bankiem.

Jakie problemy mogą spotkać osoby ubiegające i korzystające z kart kredytowych?

Ubiegając się i składając wniosek o kartę kredytową bank może uznać naszą zdolność kredytową za niewystarczająca i w takim przypadku odmówić nam wydania karty. Jeśli nie spłacimy naszych zaległości na karcie kredytowej, bank zacznie naliczać odsetki następnie przekaże sprawę do windykacji a potem już czeka komornik i sąd.

 

Tags:

czwartek, Styczeń 26th, 2012 rozmaitości

5 komentarzy to Wniosek o kartę kredytową

 1. Czesc, mam takie pytanko…
  Niestety, ale przez moja uwage spoznilem sie ze splata kartyk redytowej, a mam obecnie problemy finansowe. Nie chce doswiadczac wstydu, zeby przychodzil do mnie komornik itp. Macie jakies pomysly?

 2. Otyliusz on Luty 23rd, 2012
 3. chyba nieuwage* ;)
  nie martw sie bank jeszcze zacznie sie dopominac o swoje pieniadze w sposob lagodny. Komornik to juz naprawde ostatecznosc. Jesli masz pieniadze na splate udaj sie do oddzialu banku i bedziesz miec z glowy.

 4. admin on Luty 23rd, 2012
 5. No wlasnie, jeszcze nie wiem czy bede mial kase na splate. A jakbym nie mial i chcial np przesunac platnosc na przyszly miesiac to da rade, czy moga sie wkurzyc?

  tak o nieuwage chodzilo ;)

 6. Otyliusz on Luty 23rd, 2012
 7. No tutaj juz moga, jak Ty to mowisz “sie kwurzyc”, ale to i tak jedyne sluszne rozwiazanie, zeby sie z nimi skontaktowac i ewentualnie lekko negocjować warunki umowy.

 8. admin on Luty 23rd, 2012
 9. I tak wlasnie zrobie.
  Dzieki za uspokoojenie mnie.
  Pozdrawiam.

 10. Otyliusz on Luty 23rd, 2012

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.


Znajdziemy tani kredyt

wypełnij pola