Problemy z wnioskiem kredytowym – kredyt samochodowy

Jakie są naczęściej spotykane problemy dotyczące ubiegania się o kredyt samochodowy? Przygotowaliśmy te na które warto zwrócić uwagę by później nie być świadkiem negatywnego rozpatrzenia wniosku.

Częstym problemem jest narzekanie kredytobiorców, że ich wnioski zostały odrzucone, chociaż myśleli, iż w kwestii finansowej są na ten kredyt gotowi. Każdy bank w indywidualny sposób wylicza zdolność kredytową. Pozytywne jest to, że nie jest on tak restrykcyjny jak w przypadku kredytów gotówkowych i hipotecznych. Mimo to, musimy być przygotowani na to, że to nie my a bank ustala czy jesteśmy zdolni do spłacenia kredytu czy nie, na podstawie udokumentowania czyli zaświadczenia o dochodach, wszelkich dowodach wpłat i wypłat, historii kredytowej itd.  Lepiej nie decydować się też na  „sztuczne zawyżenie” swoich dochodów, jeśli chcemy w przyszłości uniknąć poważnych problemów finansowych przy spłacie kredytu. Jeśli bank zauważy niezgodność ze stanem faktycznym dochodów kredytobiorcy, odrzuci wniosek.

Częstym przypadkiem jest odrzucenie wniosku przez błędy, które pojawiły się już na etapie wypełniania dokumentów składających się na wniosek o kredyt samochodowy. Nie powinniśmy się śpieszyć wypełniając wniosek, gdyż możemy popełnić wiele błędów, często nawet bardzo prostych i wynikających właśnie z niecierpliwości. Jeśli mamy jakieś uwagi bądź coś sprawia nam problem, zawsze lepiej zapytać o to pracownika banku czy to w oddziale, czy też drogą elektroniczną. Na stronie każdego banku bez problemu możemy znaleźć kontakt do konsultantów online.

Częstymi problemami są też kwestie składania dokumentów i co dokładnie mamy złożyć. Każda oficjalna strona banku posiada informacje, jakie dokumenty będą niezbędne w czasie składania wniosku o kredyt samochodowy (np. tutaj) Wniosek kredytowy też bez trudu znajdziemy, wystarczy pobrać go w odpowiedniej zakładce.

To najczęściej spotykane problemy, na etapie składania wniosku. Lepiej się z nimi zapoznać aby nie popełniać tych samych błędów. Dzięki temu ubieganie się o kredyt samochodowy będzie łatwe i przyjemne !

zobacz porównanie: kredyty samochodowe

 

Tags: ,


Zobacz także:
 • Samochodowy kredyt jak wybrać?
 • Auto na kredyt
 • Wniosek o kredyt u doradcy
 • Wniosek o kredyt samochodowy
 • Kredyty samochodowe – różnice
 • poniedziałek, Sierpień 13th, 2012 kredyt, rozmaitości

  Brak komentarzy.

  Dodaj komentarz

  Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.


  Znajdziemy tani kredyt

  wypełnij pola