Kalkulator kredytowy

Kalkulator kredytowy to nic innego niż specjalistyczne narzędzie, które w szybki i prosty sposób pomoże Ci wyliczyć Twoją zdolność kredytową oraz raty kredytu. Czy warto z niego korzystać? Jak najbardziej tak. Czy jest to miarodajny program? Tak, jednak pamiętajmy, że ostateczna decyzja i tak należy do pracowników banku.

Kalkulator kredytowy

Kalkulator kredytowy

Kalkulator kredytowy powstał przede wszystkim jako pomocne narzędzie dla wszystkich tych, którzy chcieliby wstępnie zweryfikować swoje możliwości na uzyskanie kredytu. Bardzo często zdarza się, że osoby z bardzo marnymi dochodami i majątkiem starają się o przyznanie im kredytu i nie używają do tego kalkulatora kredytowego. W takim przypadku oczywiście bank odmawia udzielenia pożyczki a na ich konto w Biurze Informacji Kredytowej ląduje informacja o tym, co ostatecznie wpływa negatywnie na ich rating.

Jakie elementy są brane pod uwagę podczas obliczania zdolności kredytowej za pomocą kalkulatora kredytowego?

Przede wszystkim ogromne znaczenie ma wysokość naszych dochodów „na rękę”, czyli netto. Im więcej wpływa miesięcznie do naszej kieszeni tym na lepszy kredyt możemy sobie pozwolić.

Okres spłaty kredytu. Jeśli chcemy wziąć np. kredyt hipoteczny na 300.000 zł i spłacić go w 4 lata, może się to wydać dosyć mało prawdopodobne dla pracowników banku, dlatego wolą oni raczej, żeby pożyczkobiorcy nie spieszyli się ze spłatą, są jednak bardzo czuli jeśli spóźnimy się ze spłatą rat.

Wkład własny. Jeśli posiadasz już pewien uzbierany majątek, lecz mimo wszystko chciałbyś wziąć kredyt, to Twój wynik w kalkulatorze kredytowym, będzie jak najbardziej pozytywny. W takim przypadku bank wie, że jesteś w stanie pokryć ewentualne koszty oraz zdobyć taką sumę pieniędzy.Tags:


Zobacz także:
 • Kredyt ijego koszty
 • Dodatkowe koszty kredytowe
 • Wysokość raty kredytowej
 • piątek, Styczeń 27th, 2012 kredyt

  Brak komentarzy.

  Dodaj komentarz

  Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.


  Znajdziemy tani kredyt

  wypełnij pola